מצא את הטיסה הזולה ביותר לונציה
מגוון דילים חלומיים לונציה
הצג רשימת יעדים לבחירה
* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.

כיכר סן מרקו

בליבה של ונציה שוכנת הכיכר המרכזית והמפורסמת בעיר, כיכר סן מרקו (San Marco), היחידה שזכתה לתואר פיאצה, שאר הכיכרות בעיר נקראות קמפו. לא יהיה קשה לזהות את הכיכר, הומה אנשים, יונים מעופפות מעליה ומבנים מרהיבים פזורים בה.


 בקצה אחד נמצאת בזיליקת סן מרקו המפורסמת והמרהיבה ביופיה. הבזיליקה המכונה גם "כנסיית הזהב" נבנתה במאה ה-9 לספירה, ונחשבת לאחת הדוגמאות החשובות ביותר לאדריכלות הביזנטית, והיא מסמלת את עושרה של ונציה. על פי המסורת הנוצרית מרקוס הקדוש קבור בה, ועל שמו נקראה. לצדה מזדקרת הקמפלינה של סן מרקו, הלוא היא מגדל הפעמונים של הכנסייה, והוא המגדל הגבוה ביותר בעיר.

 

בצדה הצפוני של הכיכר נמצא מגדל השעון, כאשר השעון בו פועל לא הפסקה מאז 1499, מומלץ להצטרף להמונים מסביב המגדל בכל שעה עגולה, ולצפות בפסלי הנחושת מכים בפעמון הגדול.

 צדה הדרומי של הבזיליקה מתחבר לארמון הדוג'ה המרשים, הארמון בעברו שימש כבית משכנו של דוכס ונציה, בית המשפט ובית הכלא בעיר, כיום הבניין פתוח למבקרים. בין בית הכלא לארמון מחבר "גשר האנחות", גשר מקורה גבוה עשוי אבן, את שמו קיבל על שם האנחות שהאסירים השמיעו בדרכם מבית המשפט לבית הכלא.

כיכר סן מרקו מהווה את אחת האטרקציות המרכזיות בעיר, והיא בפני עצמה גדושה במגוון אתרים מרתקים, מרכזה קומפקטי וההליכה ביניהם קלה ונעימה. אל תפספסו!

מצאו את הטיסה המשתלמת ביותר לונציה >>


מפת אטרקציות בונציה

מפת ונציה

Map would be Generated Here

ונציה

24°-28°
רביעי 23°-28°
חמישי 24°-29°
שישי 24°-28°