מצא את חופשת השייט המושלמת
הצג רשימת יעדים לבחירה
* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.

משמעות החדר בספינה

מהי משמעות החדר בספינה? כל החדרים על ספינות הקרוזים מתחלקים לארבע קטגוריות, שההבדלים העיקריים ביניהם מתבטאים במפרט ובמחיר. מהו החדר הפשוט ביותר והיוקרתי ביותר, איזה חדר לבקש אם אני רוצה נוף לים, מה מבנה החדרים, ובמה הם מאובזרים? כל הפרטים באתר מונה טורס.


החדר הפשוט והזול ביותר הוא חדר פנימי הנקרא גם interior. זהו חדר ללא חלון והוא מאוורר באמצעות מערכת פנימית. חדרים מסוג זה ניתן למצוא על כל סיפוני הספינה, גם העליונים וגם התחתונים גודלם הממוצע נע סביב ה 15-18 ממ"ר, תלוי בסטנדרט וגודל הספינה.

עליית מדרגה -חדר עם חלון לים והוא גם נקרא ocean view. מבחינת הגודל, חדר זה זהה לגודל החדר הפנימי. הדבר ששונה בחדר זה, הוא חלון הפונה לים בקוטר של מטר שבזכותו תהיה לשוהים בחדר תצפית מהנה על הים. רוב החדרים מהסוג הזה יהיו ממוקמים בסיפונים התחתונים והחלון שבהם לא יהיה ניתן לפתיחה.

חדר יקר יותר ומבוקש לעומת השניים הקודמים, הוא חדר עם מרפסת ושמו חדר balcony. חדר זה מאובזר עם מרפסת פרטית שבה ניתן ליהנות מזמן איכות ולספוג את האווירה הנעימה של שהות בלב ים. חדרים אלה ממוקמים לרוב בסיפונים העליונים וגודלם מרווח יותר ומגיע לבין 16 ל-19 ממ"ר (מלבד שטחה של המרפסת הפרטית).

החדר המשודרג ביותר הוא חדר הסוויטה. חדרי הסוויטה מתחלקים ל: מיני סוויטה, סוויטת ג'וניור ששטחה 25 ממ"ר ולסוויטות פאר ענקיות שגודלן 130 מ"ר. יחד עם חדרים אלה מגיע גם משרת צמוד ולפעמים ניתן למצוא בהם פסנתר כנף וג'קוזי. כל סוגי הסוויטות תמיד ימוקמו בסיפונים העליונים של ספינות הקרוזים.

מלבד החלוקה העיקרית, כל הקטגוריות של החדרים מתחלקים לקטגוריות משנה שנקבעות על פי המיקום של החדר בספינה. גם החלוקה לאזורי הספינה, משפיעה על מחירו של חדר.

רמת חדר מובטחת guaranteed

המחיר ההתחלתי של כל אחת מהקטגוריות נקרא מחיר guaranteed ובעת שמזמינים אותו, נהנים מהתחייבות לקטגוריה מסוימת, אך לא לחדר ספציפי.

את מגוון החדרים שעומדים לבחירתכם, תוכלו לבדוק בעת ביצוע ההזמנה. במידה והנכם מעוניינים להזמין מראש חדר ספציפי, תהיה לכך משמעות כספית שיהיה עליכם לשאת בה. הזמנה שמבוצעת ללא הידיעה מה יהיה החדר הספציפי, תהיה זולה יותר לעומת מחיר ההזמנה שבה יצוין מספר החדר אותו תקבלו.

בעת ביצוע הזמנת guaranteed ויש לקחת בחשבן שבמקרה כזה יכול להיות מצב שהנוף יהיה חסום. קיימות גם חברות שייט מסוימות אשר נוהגות להעביר בין החדרים את האורחים שביצעו הזמנת guaranteed. בעת העברה, סוג החדר ישמר כפי שהיה בהזמנה, אך הדבר יכול לגרום לאי נוחות.

מבנה החדרים השונים

בחדרים הסטנדרטיים תמיד יהיו שתי מיטות TWIN מחוברות יחד למיטת Queen שגודלה 160 על 200 ס"מ. בנוסף, חדרים אלה מאובזרים גם עם ספה הנפתחת למיטה זוגית או עם מיטות הנפתחות מהתקרה ושמן Pullman beds. כאשר מזמינים חדר ליותר מאדם אחד, יש לבדוק מהו הסוג של 2 המיטות הנוספות, מכיוון שילדים יכולים להסתפק עם המיטה הנשלפת מלמעלה, בעוד שעבור 2 מבוגרים נוספים, יש צורך להזמין חדר עם ספה הנפתחת למיטה זוגית.

מחיר החדר בדרך כלל יקבע בהתאם לכמות הנפשות שילונו בו, כאשר מחיר הבסיס הוא המחיר הזוגי אליו מתווספות התוספות עבור לינה של האנשים הנוספים. גובה התוספות שיש לשלם לאדם שלישי ורביעי נקבע בהתאם לגילם של האורחים, כאשר גם התינוק נחשב תמיד בתור נוסע. חברת MSC היא חברת השייט היחידה שמעניקה הנחות לילדים עד גיל 18.

אבזור נוסף שיש בכל חדר

בכל חדרי הספינה מלבד המיטה, ישנה גם טלוויזיה עם מגוון רב של ערוצים. מלבד הערוצים החיצוניים, קיימים גם ערוצי טלוויזיה פנימיים של האונייה שמתפקדים בתור ערוצי מידע אודות מגוון הפעילויות, היעדים והמסלולים של האונייה.

בערוצים אלה מספקים גם מידע טכני ומאפשרים גישה אל מאחורי הקלעים של הספינה. בנוסף לטלוויזיה, כל החדרים מאובזרים עם טלפון, מיני בר וכספת, ארון, שידת טואלט, פינת ישיבה וגם שירותים ומקלחת כמובן.