מצא את חופשת השייט המושלמת
הצג רשימת יעדים לבחירה
* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.

סיורי חופים

בעת עגינה בנמלים השונים

כל שייט כולל תוכנית עגינה בנמלים, בהתאם למסלול של אותו הקרוז. הקונספט שמנחה את רוב חברות השייט בתכנון הקרוזים הוא שבמהלך הלילה הספינה מפליגה ממקום למקום, כל כמה ימים מגיעה הספינה לנמל אחר ושם היא עוגנת על מנת לאפשר לנוסעים לערוך טיול או סיור במקום העגינה.

מי שאינו מעוניין לרדת לסיור, יוכל להישאר על הספינה וליהנות מהשהות בה כמו מהשהות של בית מלון. בשעות אחה"צ-ערב, כל מי שיצא לסיורים, יחזור לספינה על מנת להתכונן לקראת הפעילות שמציעה הספינה בערב. פעילות זאת נחשבת לנקודת השיא של היום וחברות השייט משקיעות מאמצים רבים בפיתוח רעיונות ותוכניות בידור מהנות.

עבור מי שמעוניין לסייר במקומות בהם הספינה עוגנת, חברות שייט מציעות תוכניות סיור. סיורים אלה יכולים להימשך כמה שעות או יום שלם. את מחיר הסיור, מתבקשים האורחים לשלם בנפרד, בהתאם לסוג הסיור שנבחר.

סיורים בחופים מתקיימים בכמה מתכונות

* שירותי הסעה בלבד.
* סיורים מודרכים שכוללים ארוחות.
* סיורים הכוללים מופעים מקומיים.
* סיורים בהם נכללת כניסה לאתרי תיירות שונים.
* פעילות ספורטיבית כמו צלילה, שנירקול, אופנועי ים, מצנחי רחיפה ועוד.

כיצד מזמינים את הסיור הרצוי

מומלץ להיכנס לאתר החברה טרם יציאה להפלגה וזאת על מנת להזמין מראש את כל הסיורים ולהבטיח בכך את המקום הפנוי עבורכם. מי שרוצה להיות ספונטני יותר, יוכל להזמין את הסיור על הספינה. ביום העגינה הראשון, מחולקת חוברת שמפרטת אודות כל הסיורים ודרכים מומלצות להירשם אליהם.

חברות השייט דואגות להציע מבחר סיורים על מנת שכל אחד מהנוסעים יוכל למצוא בקלות טיול שיתאים לו. מחירי הטיולים לא זולים, טיול של מספר שעות באזור הקריבי יכול לעלות כ- 50$ דולר לאדם וטיולים באירופה יכולים לנועה בין 80יורו לטיול של מספר שעות לבין 200 יורו לטיול באורך יום מלא. הפלגות מיוחדות, כמו באזור אלסקה למשל, כוללות אפשרות להזמין פעילויות אקסטרים שונות שמחירן מתחיל מכמה מאות דולרים לכל פעילות.

למטייל העצמאי

מי שמעוניין לחסוך בעלויות, יוכל לנצל את שירותי המוניות והמדריכים המקומיים שממתינים בנמלים. שיטה נוספת להוזיל את העלות, היא לחבור לאורחים נוספים שעל הספינה שגם כן מעוניינים לצאת לטיול עצמאי, עימם תוכלו לחלוק את ההוצאות על העברה מהנמל ליעד הטיול המועדף.

על מנת להיות מוכנים מבחינת תכנון ההוצאות, מומלץ לבדוק מראש מה המרחק בין נמל העגינה לעיר הקרובה אליה. זאת מכיוון שישנם נמלים שבהם הספינה תעגן במרחק הקרוב לאטרקציות ולעומתם, נמלים האחרים לא יאפשרו הגעה לעיר באמצעות התחבורה הציבורית, מכיוון שהם ממוקם מחוץ לעיר. באמסטרדם ובברצלונה למשל, תהיו קרובים לכל האטרקציות, ביעדים באיטליה, המרחק בין מקום העגינה למקום המרכזי, יכול להגיע גם לשעה וחצי של נסיעה לכל כיוון.

מה שעוד חשוב שלא לשכוח בעת שמתכננים את הסיור במקום העגינה, זה את משך זמן העגינה ואת מרווח הביטחון שיש לקחת, על מנת להגיע בזמן חזרה לספינה. באף חברת שייט לא נהוג להמתין למאחרים ומי שמאחר את סגירת השערים של הספינה, יצטרך להגיע בכוחות עצמו ליעד עגינה הבא.