מצא את הטיסה הזולה ביותר להודו
מגוון דילים חלומיים להודו
הצג רשימת יעדים לבחירה
* ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש.

רישיקש (Rishikesh)

אחת הערים הקדושות והאהובות בהודו היא רישיקש, השוכנת למרגלות ההימלאיה במדינת אוטראקהאנד (Uttarakhand) שבצפון הודו. רישיקש מציעה חוויה רוחנית לכל מי שמבקש אותה, מנזרים, יוגה ומדיטציה, טקסים ונהר אחד קדוש. נהר הגנגס (Gangas) האדיר נשפך מקרחון בהרי ההימלאיה בצפון ועד למישורים רבים בהודו, אורכו הוא כשני ק"מ. הנהר נחשב קדוש על-פי דת ההינדו, ונקרא בשפתם "אמא גנגה". ההינדים מאמינים כי טבילה באמא גנגה שוטפת את החטאים, ופיזור אפר בנהר משפר את החיים בגלגול הבא, ואף מביא את הנפש למצב של "נירוואנה"', מושג שעל פי הפילוסופיה הבודהיסטית מביא את הנפש למצב של הארה.

בניגוד למקומות אחרים בהודו בהם זורם הגנגס, ברישיקש המים צלולים ונקיים ובעיקר מזמינים לטבילה, ולאורך הנהר ישנים מיני חופים קסומים, המשקיפים לעבר נוף ירוק וקסום. אך מלבד רחיצות בנהר, ישנו טקס נפוץ מאוד על מי הנהר, טקס הפוג'ה (Puja), אותו ההינדים מקיימים מידי יום, מעין קשר יומיומי בין הבנאדם לאל, בטקס שולחים נרות דולקים ופרחים שיזרמו בנהר, עיקר הטקס הוא הענקת מנחות לאלים ושטיפת החטאים.

מרכז העיר הקדושה מחולק לשני אזורים ראשיים הנקראים על שמותיהם של שני הגשרים החוצים את הגנגס. לקסמן ז'ולה (Laxman Jhula), האזור התיירותי ביותר, שופע מסעדות וגסטהאוסים, חנויות ומנזרים. והראם ז'ולה (Ram Jhula) בו תמצאו יותר אשראמים ושווקים, וגם את טקס הפוג'ה המרכזי של העיר, המתרחש כל ערב בשקיעה. הזדמנות נהדרת לספוג את האווירה הקדושה בעיר. לרישיקש יש הרבה מה להציע, כמו שאומרים רישי-כייף.

מצא את הטיסה הזולה ביותר להודו >> 

מפת אטרקציות בדלהי

מפת דלהי

Map would be Generated Here

דלהי

40°-46°
רביעי 38°-47°
חמישי 38°-45°
שישי 36°-44°